Jedziemy na Bułgarską chłopaków naszych garstką.

W najbliższą sobotę, 12 bm. ósemka naszych chłopców wyjeżdża do Poznania rozegrać serię sparingów z drużynami Lecha Poznań i Olympicu Wrocław. Wymienieni przeciwnicy to najwyższa krajowa półka w roczniku 2010 jeśli chodzi o poziom wyszkolenia i prezentowaną jakość gry. Wielokrotnie już mieliśmy okazję się o tym przekonać.

Wystarczy wspomnieć nasze ostatnie spotkania z ekipą z Poznania, jak chociażby to, rozegrane 2.XII na turnieju "Falubaz Cup" w Drzonkowie, zakończone bezbramkowym remisem, czy też pamiętny, choć niestety przegrany 0-4 w dniu 20.X  mecz na warszawskim turnieju im. Rotmistrza Pileckiego. 11.VIII spotkaliśmy się też z Lechem w Poznaniu na serię gier, z których niestety większość przegraliśmy. Udanie zrewanżowaliśmy się z kolei 4.XI w sekwencji kilku zwycięskich spotkań kontrolnych rozegranych na terenie wrocławskiego AWF.

Olympic Wrocław zaś, to marka sama w sobie, której nie trzeba nikomu z Państwa przedstawiać. Jest to jedna z wiodących dziecięcych Akademii piłkarskich działających na terenie Wrocławia. Dotychczas wielokrotnie potykaliśmy się z tą ekipą przy okazji wielu turniejów, sparingów czy meczów kontrolnych. Wszystkie te pojedynki zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Charakteryzowały się zaciętością i rywalizacją sportową na bardzo wysokim poziomie, dostarczając kibicom niezapomnianych emocji. Ostatnie spotkanie rozegrane 17.XI podczas turnieju "Zdolny Śląsk 2018" pomimo naszego  prowadzenia 1-0, zakończyło się dosyć nieszczęśliwą porażką Śląska w stosunku 1:3 po dwóch kuriozalnych trafieniach graczy Olympicu w końcówce meczu. Mamy zatem nadzieję na udany rewanż w tych nieoficjalnych, wyjazdowych, swego rodzaju derbach Wrocławia już w najbliższą sobotę w Poznaniu. Początek gier zaplanowano na godzinę 14:00.

Postaramy się zdać relację z przebiegu tych zawodów, licząc na doniesienia najwierniejszej garstki Rodziców-Sympatyków, którzy mamy nadzieję wybiorą się z drużyną WKS-u Śląska Wrocław U9 do Poznania kibicować naszej ekipie. Trzymamy zatem kciuki za naszych chłopców oraz życzymy powodzenia i pokonania obydwu znamienitych rywali.

Hej Śląsk, Hej Śląsk !!!